Dvacet let zkušeností
s podnikáním v oblasti podlahářství.

Reference

Bytové PVC

Bytové PVC


Bytové PVC

Původně vyráběné PVC byla syntetická podlahová krytina a ti, kteří bydlí v panelovém domě toto prehistorické PVC dobře znají. Šedé nebo béžové s nevýrazným vzorem. To ovšem se současným PVC má shodný snad pouze název – všeobecně rozšířený jako LINO.

Rozdíl mezi původním panelákovým „linem“ a současným PVC je stejný, jako mezi moderním automobilem a automobilem starým 40 let.

V současnosti vyráběné PVC je kombinováno s různými izolačními, tlumícími a nosnými vrstvami (viz obrázek). U moderních PVC je jejich povrch opatřen nášlapnou vrstvou, která brání uklouznutí a také umožňuje snadné ošetřování. Velmi vhodné je pro použití v domácnostech i rodinných domech.

 


Vinylová podlaha

Vinylová podlaha

Vinylová podlaha 

Vinylové podlahy dokonale imitují dřevenou podlahu, kámen i dlažbu. Na rozdíl od dřevěné podlahy jsou odolnější a také vhodné do komerčních prostor.


 

 

 

 

 

 


Zátěžové PVC

Zátěžové PVC

Zátěžové PVC

PVC určené pro vybavení kanceláří, obchodů, škol, nemocnic, jídelen, restaurací apod. Na toto PVC jsou kladeny extrémní nároky, proto musí být velice hutné s vysokou nášlapnou vrstvou a odolnou protišpinivou úpravou z polyuretanu.

 

 

 

 

 

 

Marmoleum


Marmoleum

Marmoleum

Marmoleum je obchodní značka pro přírodní linoleum z pryskyřicelněného olejedřevité nebo korkové moučky, juty, vápence a přírodních barviv. Hlavní složka – lněný olej – se extrahuje ze lnu a rozpouští se s borovicovou pryskyřicí. Potom se přidá dřevitá moučka získaná ze dřeva, které vyrostlo v obnovitelných lesích, čímž se výrobku dodá plnivo a zároveň se zlepší barvy vytvořené ekologicky šetrnými barvivy. Vápenec se používá k vytvoření jemné struktury a juta pro rub podlahoviny. Nejčastěji se vyrábí v tloušťce 2 až 3,2 mm. Látka má dlouhou životnost, která se pohybuje okolo 50-70 let a má příznivé vlivy proti šíření bakterií. Díky přírodním látkám používaným na výrobu se jedná čistě o ekologický výrobek, který je odbouratelný přírodními procesy.

Plovoucí podlaha

Plovoucí podlaha

Plovoucí podlaha

Plovoucí podlaha je druh podlahy, která ve své skladbě obsahuje zvukově-izolační vrstvu. Používá se především v bytových prostorách. Díky svým dobrým vlastnostem je vhodná i v prostorách veřejných budov, ve kterých jsou mnohem větší nároky.